Doprava Autobusová

Strava Raňajky, polpenzia

Typ zájazdu Poznávacie zájazdy

Kód zájazdu1268949

Cena od 358.34 €

Organizátor zájazdu SATUR TRAVEL , a.s.

1 termínov vyhovujúcich filtru

Termín

Dĺžka pobytu

Cena

Doprava

Odjazd

 

Termín 13/07/2023

Dĺžka pobytu 4 dní

Cena 358.34 €

Doprava autobusová

Odjazd

Dolomitská cesta


Úvod:
4-dňový autokarový zájazd

Perex:
Počas štyroch dní objavíte to najlepšie z oblasti talianskych Dolomitov: majestátne horské masívy Sella Ruppe a Marmolada, najväčšie a najčistejšie severotalianske jazero Lago di Garda, pôvabné pobrežné mestečko Malcesine, 100 metrov vysoký vodopád Cascatta Varone, mesto Bolzano s typickou tirolskou architektúrou a archeologickým múzeom, ktorého unikátom je 5000 rokov starý ľadový muž Ötzi.

Program:

1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 07:00 h), tranzit cez Rakúsko do Talianska do oblasti Dolomitov. Navštívime Cortinu d‘Ampezzo, dejisko ZOH 1956, známe exkluzívne turistické centrum, obkolesené majestátnymi štítmi Dolomitov - pešia prechádzka mestom, individuálne voľno. Presunieme sa k horskému jazeru Misurina, kde sa z vyhliadky pokocháme pohľadom na priesmyk Tre Croci (1 800 m n. m.). Ubytovanie v okolí, fakultatívne večera.

2. deň:
Po raňajkách nás čaká prejazd Veľkou dolomitskou cestou, na ktorej je viacero nádherných vyhliadkových zastávok - priesmyk Pordoi (2239 m n. m.) s možnosťou výjazdu lanovkou na plošinu Piz Boe (2950 m n. m.), vyhliadka na veľké masívy Sella Ruppe, Marmolada - najvyšší končiar Dolomitov (3342 m n. m.), Le Tofane, Gruppo del Sorapiss a mnohé iné. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň:
Po raňajkách sa vyberieme k najväčšiemu a najčistejšiemu severotalianskemu jazeru Lago di Garda. Nenecháme si ujsť výstup lanovkou na vrch Monte Baldo (1 747 m n. m.) a z vtáčej perspektívy si vychutnáme výhľad na celé jazero. Poprechádzame sa po pobrežnom mestečku Malcesine a spoznáme aj ďalšiu veľkú atrakciu jazerného okolia - vodopád Cascatta Varone, ktorého prúd padá z výšky takmer 100 m vnútrom skalného masívu. Za malý poplatok vystúpime cez botanickú záhradu na jednotlivé odpočívadlá umiestnené vnútri skalného masívu, odkiaľ vodopád uvidíme. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň:
Raňajky. Dnes  navštívime Bolzano, hlavné mesto provincie Alto Adige s typickou tirolskou architektúrou v uliciach s podlubiami, v ktorých sú ukryté kaviarničky a reštaurácie. Po spoločnej prehliadke mesta sa naskytne možnosť návštevy Archeologického múzea (Museo Archeologico), ktorého unikátom je 5000 rokov starý ľadový muž - Ötzi z doby bronzovej, objavený v roku 1991 v Ötztalských Alpách. Cesta späť na Slovensko, príchod v neskorých večerných hodinách (cca o 22:00 h).


Ubytovanie:
3 x v hoteli/penzióne 3*.

Stravovanie:
3 x raňajky.


Doprava:
Autokarová.

Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 3*, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatky: za 1/1 izbu, za 3 večere, za miesto v prednej polovici autokaru. Vstupy, pobytovú taxu, lanovky a cestovné poistenie.Chcete viac?

Víza, cestovné poistenie, tématické pobyty...