Doprava Letecká

Strava Raňajky

Typ zájazdu Exotika, Pobytovo-poznávacie

Kód zájazdu1238153

Cena od 2,870.00 €

Organizátor zájazdu BUBO travel agency, s.r.o.

1 termínov vyhovujúcich filtru

Termín

Dĺžka pobytu

Cena

Doprava

Odjazd

 

Termín 30/12/2022

Dĺžka pobytu 8 dní

Cena 2,870.00 €

Doprava letecká

Odjazd Viedeň

Fascinujúci Omán privátnym lietadlom


Privátnym lietadlom z Bratislavy do 5* hotela priamo na pláž. Bezpečná destinácia, ktorú sme realizovali ako jediná cestovná kancelária na Slovensku aj v roku 2021. Pláž aj najlepšia reštaurácia v Salalahu vyhradená pre nás. Tenis aj footgolf priamo v rezorte.

1. deň:
Ráno z letiska v Bratislave odletíme do Salalah, oddýchnuť si na pobreží, kam kedysi chodievala kráľovná zo Sáby.
Na letisku čaká Váš sprievodca a pozýva Vás na palubu lietadla, ktoré je tu len pre nás a v Ománe nás bude celý čas čakať. Na tejto výnimočnej ceste toho bude viac, budeme sa snažiť, aby ste sa cítili ako kráľovné a králi.
Do Ománu chodíme už od roku 1998, ako jediná cestovná kancelária na Slovensku sme sem zorganizovali niekoľko ciest privátnym lietadlom aj v zime 2020, na jar, na jeseň a v zime 2021. Omán je s CK absolútne bezpečný a má ideálnu klímu.
Veľa batožiny nepotrebujeme. Čakajú nás teploty okolo 30 stupňov a parádna voda Indického oceánu.
Pri check-ine do lietadla nám ukážete negatívny PCR test. Sme všetci zdraví, otestovaní. Dovolenku si tak lepšie užijeme.
Po prílete do Ománu máme v CK zabehnutý expresný check in = priamo na letisku dostanete kľúče od Vašej izby, aby sme nestrácali ani minútu.
Cesta z letiska Salalah do nášho hotela Crowne Plaza trvá približne 25 minút. K iným hotelom je to omnoho ďalej. Kufre Vám automaticky odnesú na izbu poslíčkovia a my ideme priamo na večeru.  Zabudnite na hmlu, dážď, sneh či nebodaj na zrušenú lyžovačku. Toto je iné kafé! 
Na pláži máme vyhradenú vlastnú zónu len pre nás, najlepšiu reštauráciu v Salalahu na stravovanie formou all inclusive otvorili špeciálne pre nás. Footgolf aj tenis máme priamo v rezorte. Dovolenka sa môže začať. Informácie o hotelových možnostiach a otváracích časoch nájdete  .

2. deň:
Viacerí z Vás si ráno privstanú, aby sa uistili, že sú na správnom mieste. Potom si dáte skvelé raňajky a hodíte sa do vôd Indického oceánu. Budú okolo Vás skákať lietajúce ryby či šantiť delfíny? Naozaj ich tu pravidelne vídavame.

Užívanie slnka a slanej vody (nie, nebudeme kloktať). Budeme objavovať rezort a jeho možnosti. Hlavným miestom bude pláž a bazény, kde sa budeme počas nasledujúcich dní stretávať. Odpočívajte pod slnečníkom a čítajte knihu, alebo si objednajte jeden z dvoch tenisových kurtov a ponaťahujte stuhnuté svaly z lietadla. Všetko je už v cene nášho CK balíčka. Pri bazéne si vyzdvihnite plážový uterák a nájdite si svoje miestečko na lehátku či v prútenom plážovom koši. 
Spod slnečníka sledujte plavčíka, ktorý v prípade že niečo zbadá, dá vedieť. Uvidíme delfíny, alebo veľryby? V januári 2021 sa skupina delfínov "prebehla" cca 40 metrov od kúpajúcich sa Bubákov. Dokonalý zážitok.

Raňajky, obedy aj večeru trvajú dostatočne dlho na to, aby ich stihli aj tí, ktorí si dnes prispali. Zariadili sme ohromnú ponuku vegetariánskych a vegánskych jedál, ktoré priamo pred Vami pripravuje tucet kuchárov. Vyberiete si jedlá z indickej pece tandori? Alebo vyskúšate zeleninu a cestoviny v ohnivom woku? Arabské vegetariánske špeciality, ale aj steaky a ryby od výmyslu sveta.

Budeme sa stravovať v novotvorenej luxusnej reštaurácii priamo na brehu oceánu. V celom južnom Ománe nenájdete reštauráciu ktorá je tak kvalitná a tak blízko morských vĺn. Obrovský luxus, ktorý spoločne s úžasnou plážou dodáva CK hotelu v Salalah omnoho vyššiu úroveň.

3. deň:
Ak ste aktívny typ, ktorý nezvykne dlho spať, vydajte sa na beh či prechádzku po pláži, ktorá je na to ako stvorená. Stretnete sa tu s rybármi, ale aj s jazdcami na arabských plnokrvníkoch. Tak širokú, dlhú a nádhernú pláž s minimom iných ľudí ste však zrejme nezažili. Toto je absolútny unikát ománskej CK pláže. Pozrite si krátke video z ranného behu po našej pláži na začiatku  V tomto blogu nájdete aj 56 sekundové video priamo z Crown Plaza, ktorý je hlavným hotelom tohoto zájazdu, ale aj video z hotela Al Baleed, ktorý ponúkame za doplatok. Všetko sú to (aj fotogaléria tohototo zájazdu) naše neretušované zábery. Aj takto si viete urobiť jasnú predstavu o vašej najlepšej dovolenke.

Pokiaľ sa vyberiete smerom na východ (doľava z rezortu popri mori), po 2,7km prídete k lagúne, ktorá je súčasťou národného parku a dajú sa tu vidieť rôzne vodné vtáky vrátane plameniakov. Smerom doprava po približne 1km prídete k drevenému visutému chodníku s výhľadom na archeologické nálezisko Al Baleed (UNESCO).

Bohaté raňajky a oddych v neobjavenej krajine Perzského zálivu a teplý Indický oceán. Do konca roku 1970 bol Omán neprístupný svetovej verejnosti, dnes je krajinou so skvelou infraštruktúrou, úžasným podnebím a absolútnym pokojom. Omán je krajinou, ktorá bola opakovane vyhlásená za najbezpečnejšiu svetovú turistickú destináciu.
Vôňa kadidla Vás bude sprevádzať, kamkoľvek sa pohnete. Pláže sú pieskové a s tým najjemnejším pieskom aký si len viete predstaviť, oceán teplučký a ľudia veľmi priateľskí.

Viete o tom, že sa kúpete na unikátnom mieste? Za Vašim chrbtom je nekonečná púšť, drsná, nemilosrdná. Okolo Vás je zeleň, tisícky kokosovníkových paliem, banánovníkové a papájové plantáže, všade vône kvetov. Prečo? Lebo toto je jediná oblasť arabského polostrova ktorú zachytáva monzún známy ako khareef. Ten sem v našom lete (júl, august) prináša vytúžený dážď a dáva tomuto miestu život. Teraz však na 99% nespadne ani kvapka.
Vedeli ste, že práve tu kdesi na tomto pobreží cca 3000 rokov dozadu nejaký neznámy dhófarský moreplavec objavil a pochopil význam vetra, ktorý dnes voláme pasáty? Raz darmo, Arábia Felix (Šťastná Arábia) bola nesmierne mocná a vzdelaná ríša. Jej kráľovná zo Sáby konkurovala múdrosťou Šalamúnovi. Aj o tomto sú príbehy z južného Ománu kam my z CK chodíme už od roku 1998.

4. deň:
Všetko v rezorte už poznáte a isto ste pozdravili aj Ahmada, Fauzího, Devendru či Marwána. Ochutnali ste Makboos, Shuwu, dali si kahwu so sladučkými datlami. Správne lokálne raňajky začínajú datlou s halvou a ománskou kávou s kardamonom.

Omán si dáva záležať na službách a snaží sa zamestnávať zodpovedných ľudí. Túto politiku začal osvietený sultán Qaboos a pokračuje v nej aj Haitham bin Tariq. Aj keď je tu silná komunita zamestnancov z iných končín sveta, ománcov nájdete na viacerých postoch. Kuchári sú z centrálnej Indie a Nepálu, čašníci z Pakistánu a Srí Lanky, manažéri z Libanonu a indickej Keraly. Všetci na úrovni, profesionáli vo svojej oblasti. CK klienti tu majú veľmi dobré meno a budeme radi ak aj Vy odídete s pocitom, že takýto skvelý servis ste ešte nezažili. Naozaj!

Aby ste mali dni vyplnené, budeme pre Vás pripravovať rôzne aktivity. Nechajte sa prekvapiť, inšpirovať a nebojte sa zapojiť. Na ostatnej silvestrovskej ceste sme mali množstvo súťaží, turnajov a celkovo tak zažili vynikajúci aktívny oddych.

Vyskúšate dnes , prvý v Ománe, ktorý je priamo v našom rezorte? Hráme ho na golfovom ihrisku. Golfové ihrisko v našom hoteli bolo prvým v Ománe a je stále jediným v Salalah.

Alebo si vyberte náš fakultatívny výlet a pozrite sa za hranice rezortu. Arabský polostrov oplýva svojskou históriou. V horách nad mestom sa nachádzajú rôzne hrobky, vrátane proroka Jóba, ku ktorej sa vyberieme. Pobrežie má nádherné pláže, či už dlhočizné pieskové, alebo menšie učupené pod skalistým pobrežím. Na jednej z pláží sa nachádza prírodný skalný komín, kadiaľ počas zvýšených vĺn vystrekuje voda akoby z gejzíra. Južný Omán je historicky známy ako miesto, kde sa pestujú stromy, z ktorých sa dodnes získava kadidlo. Tieto háje sú pod patronátom UNESCO a my sa tu zastavíme a pozrieme sa zblízka na túto rastlinu, ktorej miazga bola v Európe cennejšia ako zlato. Pohodový deň, ktorý Vám ukáže niektoré zo zaujímavostí okolia Salalahu.

5. deň:
Pláž, pláž, pláž. Pochybujeme, že jej máte už plné zuby. Užívajte, oddychujte, bavte sa!

Ománske vody Arabského mora sú bohaté na život. Možno ste už videli delfíny. Ak nie a chcete zažiť niečo unikátne, poďte na plávanie s týmito unikátnymi cicavcami. Len niekoľko desiatok minút jazdy za mestom sa nachádza prírodná zátoka, kde žije divoká rodina delfínov, ktoré často prichádzajú k pláži za interakciou s ľuďmi. Je to unikát, nakoľko voľne žijúce tvory nie často vyhľadávajú spoločnosť človeka.

Pokiaľ s delfínmi nechcete plávať a šnorchlovať, máte možnosť sa pri západe slnka plaviť po mori a tieto zvieratá hľadať a pozorovať z loďky. Príjemná aktivita, vhodná pre všetky vekové kategórie.

Tí, ktorí by chceli nahliadnuť do podmorského sveta majú možnosť využiť služieb potápacieho centra a vyraziť na niektoré zo zaujímavých lokalít. Pravdepodobne najlepšia je rybárska dedina Mirbat, približne 60 minút jazdy od nášho hotela. Za mestečkom sa nachádza malá zátoka s pokojnou vodou a príjemnou piesočnou plytčinou. Dno klesá a v 5 metrovej hĺbke sa tu zrazu pod Vami objaví vrak starého portugalského parníka. Ten tu kapitán navigoval z Mombaja do Mekky, kam viezol 900 pútnikov. Na parníku vznikol požiar a tak v tomto zálive všetci z lode unikli a kapitán nechal parník potopiť. Od roku 1890 je na tomto mieste a už je nádherne obrastený koralmi a rôznorodým životom. V riasach a chaluhách na dne sa ukrývajú morské korytnačky karety, v útrobách lode zasa množstvo rýb vrátane murén, klaunov, "perutýnov", veľkých kranasov a množstva ďalších. Kto chce šnorchlovať, dokáže vrak objavovať týmto spôsobom. Kto má potápaciu licenciu, nezabudnite si ju doma a využite túto možnosť. Tí, ktorí by chceli potápanie s prístrojom vyskúšať, toto je výborné miesto na túto aktivitu. Budete nadšení tým, čo uvidíte.

6. deň:
Ďalší plážový deň. Využite ho na maximum. Neopustite pláž, piesok ani slnko a kochajte sa pohľadom na Indický oceán. Prejdite sa po krásnej a nekonečnej pláži, ochutnajte nové delikatesy a oddychujte.

Dnes sa prejdite k starobylému prístavu Al Baleed, ktorý na svojich cestách navštívil aj cestovateľ Marco Polo. Našli sa tu staré čínske mince a keramika a je jasné že kadidlo, otroci a koreniny sa vyvážali riadne ďaleko. Kedysi išlo o jedno z najbohatších miest sveta a my sa môžeme doslova dotýkať prastarých vykopávok, kde budeme samy. Prečítajte si v našom blogu o 
Počas našich Happy hours dnes budeme piť drinky priamo z kokosových orechov. Čerstvé kokosové orechy chutia božsky a v našom balíčku je celý čas all inclusive servis. No počas každodenných happy hours Vás chceme každý deň čímsi prekvapiť a vysvetliť si viac o celkovej kultúre Ománu.

7. deň:
Krásny týždeň plný pohody je za nami. Dnes si ešte celý deň užívame neuveriteľne teplý a čistý oceán. Dokončíme čo sme nestihli. Chýbajú Vám niektoré suveníry a darčeky pre rodinu a priateľov? Sadnite do taxíka a zbehnite do mesta na trh alebo do nákupného centra. Alebo si len vychutnávajte pohodu na nádhernej pláži. Pred záverečnou večerou si povieme inštrukcie pred odletovým dňom, dáme si spoločný drink a vychutnáme západ slnka.

8. deň:
Ráno si užívame neuveriteľne teplý a čistý oceán, dáme si posledný pohár čerstvej kokosovej vody z plantáže za rohom, rozlúčime sa s celým personálom od kuchárov až po riaditeľa hotela (takéto čosi ste zrejme nezažili!) a cez nádhernú palmériu sa presunieme na letisko.

Naše privátne lietadlo nás čakalo celý čas a my keby sme chceli, môžeme kedykoľvek odletieť. Je fajn si raz vyskúšať ten pocit, letieť privátnym lietadlom. Užijeme si nové letisko - duty free shop, kaviareň s vynikajúcou kávou alebo jeden z biznis salónikov a letíme späť do uzimenej Európy. 

Každý CK let je zmysluplný a Vy sa od sprievodcov školených v BCA, ktorí pracujú exkluzívne pre CK dozviete viac. Zábava, vzdelanie a zážitky do poslednej chvíle.Chcete viac?

Víza, cestovné poistenie, tématické pobyty...