Doprava Autobusová

Strava Raňajky

Typ zájazdu Poznávacie zájazdy

Kód zájazdu1122633

Cena od 169.65 €

Organizátor zájazdu Viliam Turan TURANCAR

3 termínov vyhovujúcich filtru

Termín

Dĺžka pobytu

Cena

Doprava

Odjazd

 

Termín 02/04/2021

Dĺžka pobytu 3 dní

Cena 174.00 €

Doprava autobusová

Odjazd Zobraziť

Termín 09/08/2021

Dĺžka pobytu 3 dní

Cena 169.65 €

Doprava autobusová

Odjazd Zobraziť

Termín 08/10/2021

Dĺžka pobytu 3 dní

Cena 169.65 €

Doprava autobusová

Odjazd Zobraziť

Mníchov a Salzburg


Rýchly popis:

Na čo všetko sa môžu tešiť účastníci zájazdu do Salzburgu a Mníchova? Na kráľovský palác Nymphenburg, olympijský areál s vyhliadkovou vežou, automobilovú továreň BMW, jazernú oblasť v  nádherných Alpách, palác Mirabell, rodný dom W. A. Mozarta, arcibiskupskí rezidenciu, či výlet pozemnou lanovkou k pevnosti Hohensalzburg.Ubytovanie: 2 x v hoteli

Stravovanie: 2 x raňajky

Mníchov - Burghausen - Salzburgere Seenland - Salzburg


Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách do Mníchova, prehliadka so sprievodcom: centrum mesta s historickými kostolíkmi, stredovekým opevnením a kráľovským palácom, perlou západnej Európy – Nymphenburg, ďalej námestie Marienplatz so zvonkohrou, Stará a Nová radnica, historický trh Viktualienmarkt, obchodná štvrť Kaufingerstrase. Podľa časových možností návšteva zámku Residenz, bývalého sídla bavorských kráľov. Ubytovanie v hoteli a nocľah.

2. deň – raňajky, prehliadka olympijského areálu Olympiapark, kde sa konali letné olympijské hry v roku 1972, výstup na olympijskú vežu Olympiaturm s nádherným výhľadom na mesto a okolie. Autokarová prehliadka: Allianz Aréna – druhý najväčší futbalový štadión v Nemecku, BMW továreň... Pokračovanie do mestečka Burghausen, kde sa nachádza najdlhší hrad (1043 m) so stredovekou atmosférou a krásnou vyhliadkou na okolie. Prechádzka po moste, pod ktorým preteká rieka Salzach a oddeľuje tak Nemecko od Rakúska. Zastávka v Salzburskej jazernej oblasti. Meno dostala podľa štvorice jazier – Wallersee, Mattsee, Grabensee a Obertrumersee. Oddych pri jazere Mattsee. Ubytovanie po ceste a nocľah.

3. deň – raňajky, presun do Salzburgu, rodiska W. A. Mozarta. Nádherný palác Mirabell so záhradami, schodiskom z 18. storočia a mramorovou sieňou, prehliadka mesta - pamiatky starého (UNESCO) a nového mesta: Arcibiskupská rezidencia, Salzburský dóm, Mozartov žltý dom a iné. Nákupy na Getreidegasse, hlavnej turistickej ulici, ktorá je posiata obchodíkmi a kaviarňami, vhodné miesto na nákupy tradičného salzburgského piva, či sladkých mozartových praliniek. Pevnosť Hohensalzburg, ktorá sa nachádza na hore Mönchsberg a bola postavená v r.1077 - dostupná pozemnou lanovou dráhou tzv. zubačkou za pár minút, s nezabudnuteľným výhľadom na mesto. Návrat na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/ os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 5 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 70 EUR/os. (platba na mieste. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 60 EUR/2 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 65 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 5 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 11 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 14 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 16 EUR. Upozornenie: termín 02.04. - 04.04. - Veľká Noc.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZDChcete viac?

Víza, cestovné poistenie, tématické pobyty...