Seychelské ostrovy

Súostrovie v Indickom oceáne, pri pohľade na ktoré si poviete, že sa tu určite musela nachádzať biblická Rajská záhrada. Prečítajte si pár faktov o tomto „raji“.

  • Seychely to je 115 ostrovov, pričom časť z nich sú žulové ostrovy a časť tvoria koralové atoly a útesy.
  • Len 33 ostrovov je obývaných, pričom medzi najväčšie patria Mahé, Praslin a La Digue
  • Hlavné mesto je Victoria, ktoré je najmenším hlavným mestom na svete. Žije v ňom až 86% miestnej populácie.
  • Seychely sú prírodný raj – každá oblasť je jedinečným príkladom divočiny nedotknutej ľuďmi a je hostiteľom množstva pôvodných tvorov. Modré holuby a čierne papagáje sú jedinečné pre ostrovy, ktoré sú chránené nadáciou Seychely Island Foundation. Dokonca sa hovorí, že stretnúť sa zoči-voči čiernemu papagájovi znamená jednoznačne vedieť, že ste prišli na Seychely.
  • Keď už hovoríme o faune, Seychely sú domovom najťažšej suchozemskej korytnačky (vo voľnej prírode), ktorá žije na Bird Island a volá sa Esmeralda. Váži 363 kilogramov, predpokladá sa, že má približne 170 rokov, hoci si tým nie je nikto istý, pretože bola objavená ako dospelá. Ale aby sme boli presní, Esmeralda je vlastne samec, ale aj na to sa prišlo až vtedy, keď už mala meno 🙂
  • Morský kokos, známy aj pod francúzskym názvom „coco de mer“, je odroda palmy pochádzajúcej zo Seychel. Tento kokos je preslávený hlavne tvarom plodov. Pri pohľade naň nie je vôbec ťažké vidieť charakteristický tvar dámskeho…ehm..no veď viete, alebo teda vidíte 🙂
  • Aby ste sa cítili pri návšteve ostrovov viac než špeciálne, vedzte, že svoje medové týždne strávili na Seychelách aj princ William a princezná Kate, či hollywodská hviezda George Clooney s manželkou Amal.

Ak vás láka práve táto exotická destinácia, možno vás zaujme zájazd, pri ktorom naraz spoznáte krásy až 3 ostrovov: Praslin, La Dique a Mahé.

Mahé, La Dique, Praslin

Zájazd zahŕňa:

– 10 nocí v troch penziónoch (v základnej cene pobytu je 10 nocí v typických a hlavne autentických penziónoch. Zvoliť si však môžete aj ubytovanie v hoteloch strednej, alebo vyššej triedy).
– presuny medzi ostrovmi loďou
– autobusový transfér na ostrovoch
– 10x raňajky


A aký vás čaká program?

1. deň

Príchod na letisko, privítanie, transfér loďou na ostrov Praslin, ubytovanie. Pobyt na Prasline trvá 5 nocí a odporúčame ich stráviť spoznávaním pohostinnosti domácich, či už v miestnych reštauráciach, alebo na trhoch.

2.- 5. deň Praslin

Praslin si zachoval svoj „vidiecky“ šarm. Je to druhý najväčší ostrov Seychelských ostrovov. Nájdete na ňom množstvo pláží so žiarivo bielym pieskom, ktoré patria medzi najkrajšie na svete – určite nevynechajte pláže „Anse Lazio“ a „Anse Kerlan“. Taktiež môžete objavovať krásy podmorského sveta, alebo navštívte národný park  a pamiatku svetového dedičstva UNESCO – „Vallée de Mai“. Práve na Prasline rastú aj slávne palmy s dvojitým kokosom „coco de mer“. 

coco de mer

7. -8. deň: La Digue

Po raňajkách vás čaká transfér na ostrov La Digue, ktorý trvá asi 15 minút + presun autobusom k penziónu. La Dique je známy svojimi žulovými útesmi, krásnymi plážami a pokojným životným štýlom. Najlepší spôsob ako ostrov spoznať, je ednoznačne na bicykli.

9. -10. deň: La Digue – Mahé

Po raňajkách presun loďou na ostrov Mahé. Krajinu ostrova charakterizujú vysoké hory a dlhé panoramatické pobrežné cesty, jemné piesočnaté zátoky, malé dedinky a tropická džungľa. Netreba vynechať ani návštevu hlavného mesta Victoria, ktoré si zachovalo koloniálne čaro.

11. deň: Mahé

Po raňajkách presun na letisko.

Informácie o cenách, termínoch, či hoteloch vám radi poskytneme priamo v našej cestovnej kancelárií, alebo nám neváhajte zavolať, či napísať:

info@spirit-travel.sk
0911 142 575


					

Chcete viac?

Víza, cestovné poistenie, tématické pobyty...