O nás

Vaša skvelá dovolenka je u nás!

S predajom dovoleniek sme začali ešte v roku 2001 pod názvom Katarína Smelá – SPIRIT od r. 2006 sme známi ako SPIRIT Travel s.r.o.. Ako členovia SACKA (Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií a Agentúr) si ctíme etický kódex a garantujeme klientom kvalitné služby v oblasti cestovného ruchu.

Spoločne s našimi klientami sme postupne precestovali takmer celý svet a veľké množstvo dnes ponúkaných destinácií poznáme osobne, alebo prostredníctvom spätnej väzby našich zákazníkov. Vďaka tomu Vám vieme poradiť s výberom dovolenky tak, aby ste sa z nej vrátili oddýchnutí a plní príjemných spomienok.

Sme cestovná agentúra, ktorá zastrešuje predaj zájazdov vybraných cestovných kancelárií zo Slovenska, Českej republiky, Rakúska a Nemecka. Porovnávame pre Vás ceny a zľavy jednotlivých CK tak, aby ste za rovnaký hotel nezaplatili viac peňazí, okamžite Vám preveríme dostupnosť a aktuálnu cenu.

Ak ste nerozhodní, prípadne nemáte čas prehľadávať tisícky ponúk, radi Vám podľa Vašich kritérií poradíme s výberom destinácie a pripravíme ponuku šitú na mieru. Nebojte sa! Nezaplavíme Vás stovkami ponúk a nebudeme Vás otravovať s niečím, čo Vás vôbec nemusí zaujímať. Kalkulácie Vám zašleme iba ak nás o ne požiadate.

Okrem klasických dovoleniek na pláži predávame aj poznávacie zájazdy, samostatné letenky a cestovné lístky, ubytovanie, cestovné poistenie, zariadime Vám transfery a víza.

Aktuálny výber toho najlepšieho nájdete aj na www.facebook.com/spirittravelsro

Tešíme sa na Vaše objednávky!

Ako si objednať

Vo vyhľadávacom poli na úvodnej stránke zvoľte konkrétny názov zájazdu, alebo začnite vyhľadávanie pomocou požadovaných kritérií ako je napr. termín, destinácia, doprava atď.

Vyberte si zájazd z výsledkov vyhľadávaní a konkrétny termín dovolenky kliknutím na tlačidlo „Vybrať termín“. Automaticky budete presunutí na informatívnu kalkuláciu, pod ktorou sa nachádza formulár na nezáväzné objednanie zájazdu.

Po jeho odoslaní budeme informovaní o Vašom záujme a následne pre Vás preveríme aktuálnu cenu a dostupnosť vybraného termínu. V ďalšej komunikácii Vám oznámime nasledujúce kroky, ktoré bude potrebné vykonať pre záväzné objednanie.

Viac info nájdete v sekcii Obchodné podmienky.

Cestovné doklady

Je dôležité vedieť, či slovenský občan potrebuje na cestu do cieľovej krajiny cestovný pas, alebo či stačí občiansky preukaz / identifikačná karta. Pri použití cestovného pasu treba rešpektovať aj požiadavku na nevyhnutný čas jeho platnosti po vstupe do krajiny (najčastejšie sa vyžaduje šesťmesačná platnosť). Pri ceste do zahraničia sa odporúča zobrať si so sebou aj kópiu údajovej stránky Vášho cestovného pasu (dátová stránka s fotografiou) a uložiť ju mimo ostatných dokladov. V prípade straty či krádeže pasu Vám to uľahčí vybavovanie náhradného cestovného dokladu na návrat do Slovenskej republiky. Doklady, to nie je iba pas alebo občiansky preukaz. Ak cestujete vlastným autom , musíte vedieť, či v danej krajine platí slovenský vodičský preukaz, alebo sa vyžaduje medzinárodný.

(zdroj: aplikácia Svetobežka od www.mzv.sk)

Vízové povinnosti

Preverte si podmienky vstupu a vízového režimu do každej z krajín pripravovanej cesty, zoberte si so sebou kontaktné údaje na slovenské zastupiteľské úrady na trase vašej cesty, uverejnené na webovej stránke www.mzv.sk. Uvedomte si, že kontaktné údaje na zastupiteľské úrady majú poslúžiť predovšetkým v núdzových situáciách a nie na získavanie bežných informácií, alebo vyžadovanie informácií a služieb, ktoré zabezpečujú iné inštitúcie (autoservisy, dopravná odťahová služba, cestovné kancelárie, banky a pod.)

(zdroj: www.mzv.sk)

Očkovanie

Očkovanie pred cestou do zahraničia podľa ročenky SZO „INTERNATIONAL TRAVEL AND HEALTH“.

Aktuálne informácie ohľadom očkovania nájdete na webovej stránke Úradu verejného zdravotníctva SR: http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=416%3Aokovanie-pred-cestou-do-zahraniia&catid=140%3Aokovanie&Itemid=117

 

  1. CH O L E R A

Žiadna krajina (oblasť) očkovanie proti cholere nevyžaduje.

Očkovanie možno odporúčať pri pracovných pobytoch v oblastiach epidemického výskytu cholery.

 

  1. Ž L T Á Z I M N I C A

–    očkovanie sa vyžaduje od všetkých cestujúcich starších ako 1 rok pri cestách do krajín:

 

AFRIKA:BENIN, BURKINA FASO, KAMERÚN, STREDOAFRICKÁ REPUBLIKA, KONGO, POBREŽIE SLONOVINY, DEMOKRATICKÁ REPUBLIKA KONGO (predtým ZAIRE), GABON, , GHANA, LIBÉRIA, MALI, MAURETÁNIA (mimo tých čo prichádzajú z neinfekčných oblastí s pobytom kratším ako 2 týždne), NIGER, RWANDA, SV. TOMÁŠ A PRINCOV OSTROV, TOGO

 

JUŽNÁ AMERIKA:FRANCÚZSKA GUYANA

 

–    očkovanie sa odporúča pri cestách do krajín (oblastí) endemického výskytu žltej zimnice:

 

AFRIKA:ANGOLA, BURUNDI, ČAD, ETIÓPIA, ROVNÍKOVÁ GUINEA, GAMBIA, GUINEA, GUINEA-BISSAU, KEŇA, NIGÉRIA, SENEGAL, SIERRA LEONE, SOMÁLSKO, SUDÁN, UGANDA, TANZÁNIA, ZAMBIA,

 

STREDNÁ A JUŽNÁ AMERIKA:BOLÍVIA (oblasť Beni, Cochabamba, Santa Cruz a časť subtropickej oblasti La Paz), BRAZÍLIA (oblasť Acre, Amapá, Amazonas, Goiás, Maranháo, Mato Grosso, Mato Grosso do Sul, Minas Gerais, Pará, Rondonia, Roraima a Tocantis, Espirito Santo, Piaui, Bahia,  Sao Paolo, Paraná, Santa Catarina a Rio Grande do Sul ), KOLUMBIA, EKVÁDOR, GUYANA, PANAMA (provincia Chepo, Darién a San Blas), PERU (pri návšteve džungľových oblastí pod 2300 m n.m.), SURINAM, VENEZUELA, TRINIDAD a TOBAGO

 

  1. P O L I O M Y E L I T Í D A

–     očkovanie sa odporúča cestujúcim starším ako 30 rokov, ktorí cestujú do krajín s výskytom poliomyelitídy (najmä krajiny južnej a juhovýchodnej Ázie)

 

  1. I N É

(Odporúčané očkovania osobám vo vysokom riziku nákazy vzhľadom na dĺžku pobytu, charakter práce, epidemiologickú situáciu a špecifiká miesta pobytu).

 

M E N I N G O K O K O V Á  M E N I N G I T Í D A

 

–     očkovanie sa odporúča pri:

–  cestách do oblastí epidemického výskytu meningokokovej meningitídy (krajiny rovníkovej Afriky)

–  púti do Mekky (Saudská Arábia)

–  očkovanie sa vyžaduje u pútnikov do Mekky

 

J A P O N S K Á  E N C E F A L I T Í D A

 

–     očkovanie sa odporúča pri dlhodobých pobytoch v oblasti epidemického výskytu japonskej encefalitídy

 

VÝCHODNÁ A JUHOVÝCHODNÁ ÁZIA:

 

BANGLADÉŠ        (jún – január)

BARMA                   (máj – október)

BHUTAN                (jún – január)

BRUNEJ                                   (celý rok)

KAMBODŽA         (máj – október)

ČÍNA (sever)         (máj – september)

ČÍNA (juh)             (apríl – október)

INDIA (sever)       (jún – január)

INDIA (juh)           (celý rok)

INDONÉZIA          (celý rok)

JAPONSKO           (apríl – október)

LAOS                        (máj – október)

MALAJZIA             (celý rok)

NEPÁL                     (júl – december)

SEVERNÁ KÓREA                 (máj – október)

PAKISTAN             (jún – január)

FILIPÍNY                 (celý rok)

SRÍ LANKA            (celý rok)

JUŽNÁ KÓREA     (júl – október)

TAIWAN                 (apríl – október)

THAJSKO               (máj – október)

VIETNAM               (máj – október)

 

Poznámka: Riziko prenosu je iba v kalendárnych mesiacoch uvedených v zátvorke.

 

B R U Š N Ý T Ý F U S

 

–  očkovanie sa odporúča pri cestách do štátov Ázie (najmä indický subkontinent), Afriky, Strednej a Južnej Ameriky iba v tom prípade, že ide o dlhodobý pobyt alebo ak v mieste pobytu nie je zabezpečená pitná voda a hygienické podmienky sú zlé.

 

Z Á Š K R T

 

–  očkovanie sa odporúča cestujúcim starším ako 40 ročným pri dlhodobých pobytoch v krajinách epidemického výskytu záškrtu.

 

VÍRUSOVÁ HEPATITÍDA TYPU A

 

–  očkovanie sa odporúča cestujúcim do 54 rokov pri dlhodobých pobytoch v krajinách s vysokým výskytom tejto infekcie a s nízkym hygienickým štandardom v mieste pobytu. Sú to najmä africké krajiny, Ázia, Stredomorie, Stredný Východ, Stredná a Južná Amerika.

 

VÍRUSOVÁ HEPATITÍDA TYPU B

 

–  očkovanie sa odporúča pri dlhodobých pobytoch vo vysoko endemických oblastiach: krajiny Afriky, Južná a Stredná Amerika, Blízky Východ, Juhovýchodná Ázia a ostrovy Tichého oceánu.

 

(zdroj: www.uvzsr.sk)

Odporúčania od MZV SR

Cestovné odporúčania Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňujú na relatívnu bezpečnosť cestovania a na rýchle a závažné zmeny, ktoré ho môžu ovplyvniť. Cestovné odporúčanie nemá právne záväzný charakter. Vzájomný vzťah medzi cestujúcim občanom SR a iným subjektom sa riadi iba ustanoveniami zmluvy, ktorú medzi sebou uzavreli.  Aktuálne odporúčania nájdete na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky: https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/oznamy_a_upozornenia_pred_cestovanim

Všetkým cestujúcim odporúčame mobilnú aplikáciu Svetobežka, dostupnú na stiahnutie zdarma.

Aplikácia je kompaktnou mobilnou pomôckou pre všetkých slovenských turistov a ďalším príspevkom MZVaEZ SR k väčšej informovanosti a bezpečnosti našich občanov pri cestách do zahraničia. Aplikáciu si môžete stiahnuť tu: https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/svetobezka

Užitočné informácie ohľadom obľúbených dovolenkových destinácií nájdete na tomto odkaze:
https://www.mzv.sk/cestovanie-a-konzularne-info/oblubene-dovolenkove-krajiny

Letecká doprava

Ak sa chystáte letieť z letiska v EÚ, nemali by ste pri balení batožiny a na letisku zabúdať na určité bezpečnostné pravidlá:

 

Tekutiny, ktoré chcete mať so sebou na palube lietadla, ako sú napríklad aerosóly, nápoje, zubná pasta, kozmetické krémy alebo gély, musia byť uzavreté v priehľadnom plastovom obale. Jednotlivé balenie (napr. flakón, tuba) môže mať objem najviac 100 ml, pričom ich celkový objem spolu môže byť najviac 1 liter. Tekutiny, ktorých balenie je objemnejšie ako 100 ml, musia byť uložené v podanej batožine. Uvedený maximálny objem sa nevzťahuje na lieky a dojčenskú stravu.

Bezcolné tekutiny zakúpené na ktoromkoľvek letisku či v ktorejkoľvek leteckej spoločnosti sa môžu prenášať ako príručná batožina, pokiaľ zostanú spolu s účtom zapečatené v bezpečnostnej taške (s červeným okrajom), ktorú ste dostali pri nákupe. Bezpečnostnú tašku môžete otvoriť až po príchode do vašej cieľovej destinácie. Bezpečnostní pracovníci však môžu tašku a fľaše otvoriť na účely bezpečnostnej kontroly. Ak sa tak stane a máte nadväzujúci let na inom letisku, oznámte to bezpečnostnému pracovníkovi, aby mohol tekutiny opätovne zapečatiť do novej bezpečnostnej tašky.

Na palube lietadla sú takisto zakázané akékoľvek ostré predmety, ktoré by mohli byť použité ako zbraň. Môže ísť o predmety každodennej potreby, ako napríklad vývrtky, nože a nožnice určitej veľkosti. Tieto predmety je potrebné zabaliť do batožiny, ktorú odovzdáte pri registrácii.

Obmedzenia týkajúce sa veľkosti a počtu príručnej batožiny, ktorú si so sebou môžete zobrať na palubu lietadla, stanovujú letecké spoločnosti. Preto si ešte pred cestou overte podmienky vašej leteckej spoločnosti.

Výbušniny a zápalné látky, napríklad zábavná pyrotechnika, aerosólové sprejové farby a iné zápalné alebo toxické látky (napríklad kyseliny), sú v lietadlách zakázané. Ich prenos nie je povolený v príručnej ani podanej batožine.

Na palube lietadla sú takisto zakázané zbrane akéhokoľvek druhu.

Podrobný zoznam zakázaných predmetov nájdete na webovej lokalite letiska alebo si tieto informácie vyžiadajte pred odletom od vašej leteckej spoločnosti.

Pred vstupom do bezpečnostnej zóny letiska musia prejsť všetky vaše predmety skenerom alebo inou kontrolu.

(zdroj: www.europa.eu)

Chcete viac?

Víza, cestovné poistenie, tématické pobyty...