Rhodos, Kréta, Zakynthos, či Korfu sú určite najviac obľúbené miesta na dovolenku spomedzi gréckych ostrovov. Čo tak tento rok vyraziť niekam inde a užiť si výhľady ako vystrihnuté z pohľadníc??
Práve Lefkada je ostrovom, ktorý u nás možno nie je až tak známy, ale ponúka tak nádherné pláže, že ich môžeme zaradiť medzi najkrajšie nielen v Európe, ale niektoré určite aj na svete. Ostrov je spojený s pevninou zdvíhacím mostom, preto sa naň dostanete okrem tradičnej lodnej dopravy aj autom.
Vybrali sme pár miest, ktoré na Lefkade jednoznačne musíte vidieť:
𝑷𝒐𝒓𝒕𝒐 𝑲𝒂𝒕𝒔𝒊𝒌𝒊 – bez toho aby ste videli túto pláž, odísť z Lefkady nemôžete. Najviac navštevované miesto tohto ostrova je slávna pláž Porto Katsiki. Chcete dokonalú fotku z tohto dokonalého miesta? Vyfoťte sa na vyhliadkovom moste pri východe, či západe slnka.
𝑴𝒚𝒔 𝑫𝒐𝒖𝒌𝒂𝒕𝒐 – najjužnejší bod ostrova je zrejme aj miestom podľa ktorého ostrov dostal svoj názov. Lefkos znamená biely a aj vápencové skaly ktoré lemujú pobrežie sú bielej farby.
𝑯𝒍𝒂𝒗𝒏𝒆́ 𝒎𝒆𝒔𝒕𝒐 𝑳𝒆𝒇𝒌𝒂𝒔 – ak máte radi atmosféru gréckych mestečiek, aj tu si prídete na svoje. Úzke uličky, taverny, kostolíky, či obchodíky s gréckym tovarom. Také je toto mesto s farebnými domčekmi a veternými mlynmi.
𝑬𝒈𝒓𝒆𝒎𝒏𝒊 – ďalšou vyhľadávanou plážou na ostrove je Egremni. Pozor, schádza sa na ňu po 300 schodoch. Ale verte, stojí to za to !
Ak vás láka tento ostrov, našu ponuku nájdete tu:

Chcete viac?

Víza, cestovné poistenie, tématické pobyty...